1 Ağustos 2016

Yönetim Kurulu Üyeleri

Tülay ŞALVA (Yönetim Kurulu Başkanı):

1980 yılında İstanbul’da doğan Tülay ŞALVA, 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Ankara’da bulunan özel bir şirkette iş hayatına başlayarak, yaklaşık 2,5 yıl farklı departmanlarda görev aldıktan sonra İstanbul’a dönerek 2006 yılı Aralık ayında Bankacılık kariyerine başladı. 2015 yılında Albaraka Türk Katılım Bankası ailesine katılarak Finansal Kurumlar Müdürlüğünde çalışmaya başlayan ve Mayıs 2018 yılından bu yana Yatırım Bankacılığı Birim Müdürü olarak görev yapan Tülay ŞALVA’ nın, toplamda 13,5 yıllık bankacılık tecrübesi bulunuyor. Bereket Varlık Kiralama Şirketinde de yönetim kurulu üyesi görev almaktadır. Tülay ŞALVA’nın Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Lisansları bulunmaktadır.

Yasin YEREBAKAN (Yönetim Kurulu Üyesi):

1988 yılında İstanbul’da doğan Yasin YEREBAKAN 2013 yılında Sakarya Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Bu tarihten sonra özel sektörde çeşitli şirketlerde görev aldıktan sonra 2016 yılında bankacılık kariyerine başladı. Yaklaşık 2 yıl boyunca Kurumsal Satış Müdürlüğü’nde görev aldıktan sonra 2018 yılında Yatırım Bankacılığı Müdürlüğü’nde çalışmaya başladı. Hala aynı göreve devam eden Yasin YEREBAKAN toplamda 6,5 yıllık bankacılık tecrübesine sahiptir. 2021 yılı itibariyle Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasası ve Borsa bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Yasin YEREBAKAN Eylül 2022 tarihi itibarıyla Değer Varlık Kiralama A.Ş.‘de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Hasan GÜMÜŞTEKİN (Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi):

1988 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2012 yılında Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olmuş ve Albaraka Türk Katılım Bankası İç Kontrol Başkanlığında Denetçi olarak çalışmaya başlamıştır. 2017 yılında Katılım Bankacılığı İlkeleri Kontrol ve Uyum Başkanlığına Baş Uzman olarak geçiş yapmıştır. Şubat 2021’den itibaren Katılım Bankacılığı İlkeleri Kontrol ve Uyum Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Marmara Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı Bölümünde yüksek lisans eğitimi devam etmektedir. İslami Bankacılık alanında uluslararası sertifika sahibidir (Certified Sharia Advisor and Auditor (CSAA), Certified Islamic Banker (CIB)). İngilizce bilmektedir. Mart 2022 tarihi itibarıyla Bereket Varlık Kiralama A.Ş. ve Değer Varlık Kiralama A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Serhan AKYILDIZ (Yönetim Kurulu Üyesi):

Lisans eğitimini 1998 yılında İstanbul Üniversitesi’nde İngilizce İşletme Bölümü’nde tamamladı. 2002 yılında Albaraka Türk Merkez Şube’de Uzman olarak göreve başladı. 2008-2011 yılları arasında Osmanbey Şubesi’nde Müdür Yardımcılığı, 2011’den 2022 yılına kadarki süreçte sırasıyla Osmanbey, Topkapı ve Merkez şubelerinde Müdür unvanıyla görev yaptı. 2020-2022 arasında Kurumsal Satış Müdürü olarak görev yapan Akyıldız, Aralık 2022itibarıyla bankamızda Tüzel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.